foto1
Obozy narciarskie
foto1
Integracyjne Rajdy Mechanika
foto1
Wyprawy w góry
foto1
Piesze Rajdy Mechanika
foto1
Rowerowe Rajdy Mechanika
+48 13 43 215 61
muksmechanik@interia.pl

W roku bieżącym Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” przy ZSP nr 3 w Krośnie zorganizował kolejną edycję II Integracyjnego Rajdu Mechanika przeznaczonego dla uczniów krośnieńskich szkół średnich. Odbył się on w dniu 8 października br. i wzięli w nim udział uczniowie z ZSP nr 3 – „Mechanik”, ZSP nr 5 – „Elektryk, ZSP nr 4 – „Naftówka” i II LO w Krośnie. Mimo niepewnej pogody postanowiliśmy wejść na najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnicę (1346 m.npm). Wyszliśmy z Wołosatego we wczesnych godzinach przedpołudniowych razem z kilkoma innymi wycieczkami. Jednak w tym dniu w Bieszczadach pogoda dopisała i sporo turystów postanowiło przyjechać, by podziwiać bieszczadzką jesień. Droga na szczyt minęła nam spokojnie i szybko. Wszyscy uczestnicy rajdu weszli na Przełęcz pod Tarnicą i na sam szczyt Tarnicy.
Po przekroczeniu wysokości 1300 m.npm znaleźliśmy się w chmurze i na szczycie widzieliśmy tylko krzyż postawiony na pamiątkę pobytu Karola Wojtyły w Bieszczadach. Po krótkim odpoczynku i sesji zdjęciowej udaliśmy się przez Szeroki Wierch w stronę Ustrzyk Górnych. Kilka minut po godzinie 15 wszyscy szczęśliwie dotarli do autokaru czekającego na parkingu. W drodze powrotnej do Krosna zatrzymaliśmy się na obiad i ognisko w Woli Michowej. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń i z obietnicą, że za rok znów się spotkamy, wróciliśmy do Krosna.
Organizacje rajdu dofinansowała Gmina Krosno. Rajd prowadzili: Tatiana Gonet, Piotr Gonet, Mariusz Węgrzyn, Grzegorz Podkul, Marek Fornal i Jacek Bolanowski.
Za rok zapraszamy wszystkich miłośników turystyki na kolejny Integracyjny Rajd Mechanika.
Tekst i zdjęcia – Grzegorz Podkul - przewodnik

   
  21.06.2024 Ferienhaus Ostsee

Przyjaciele

logo 2018

 

logo exalo

 

LOGO POZIOM 1024x346