foto1
Obozy narciarskie
foto1
Integracyjne Rajdy Mechanika
foto1
Wyprawy w góry
foto1
Piesze Rajdy Mechanika
foto1
Rowerowe Rajdy Mechanika
+48 13 43 215 61
muksmechanik@interia.pl

Narty

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że zapisy na kolejną edycję obozu narciarskiego (2021) ruszą 2 kwietnia 2020.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na naszej stronie internetowej uruchomione zostaną elektroniczne formularze. Więcej informacji wkrótce...

oboz gif

Informujemy że, zebranie organizacyjne dla rodziców/opiekunów dzieci zapisanych na obóz narciarski 2020 odbędzie się 7.01.2020 o godz.17.00 w auli ZSM Krosno ul. Tysiąclecia 5. Brak potwierdzenia udziału dziecka w szkoleniu narciarskim skutkować będzie przesunięciem uczestnika na listę rezerwową.

Termin obozu : 13.01 – 17.01. 2020 r. oraz 20.01 - 24.02.2020 r.
Koszt obozu: 600 zł dla dzieci z terenu miasta Krosna oraz 700 zł dla pozostałych. Cena zawiera przejazd, szkolenie, karnet, posiłek, ubezpieczenie, drobne upominki, opłatę klubową. Uczestnicy obozu powinni posiadać sprawny sprzęt narciarski oraz OBOWIĄZKOWO KASK NARCIARSKI. Warunkiem uczestniczenia w obozie jest dostarczenie poniższych dokumentów: karty kwalifikacyjnej oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych - do pobrania poniżej.

pdf ikona

Karta kwalifikacyjna 

pdf ikona

 Klauzula informacyjna RODO

DSC 9872Na tegoroczny obóz rowerowy organizowany przez MUKS ”Mechanik” zaproponowaliśmy młodym miłośnikom wycieczek pieszych i rowerowych okolice Gór Świętokrzyskich. Miejscem naszego zakwaterowania był OW „Ptaszeniec” nieopodal Kielc. Młodzież została zakwaterowania w domkach kempingowych. Na terenie ośrodka mieliśmy do dyspozycji boiska do siatkówki, piłki nożnej, basen kąpielowy, świetlicę ze stołem do tenisa, miejsce na ognisko. Na miejscu przygotowywanie były bardzo smaczne posiłki jakże ważne dla naszych mocno eksploatowanych organizmów. Bardzo bogaty plan wycieczek sprawił ze uczestnicy obozu nie mieli czasu na nudę. Codziennie odbywaliśmy wcześniej zaplanowane wycieczki. Zwiedziliśmy jedna z najpiękniejszych jaskiń kresowych w Polsce Jaskinię „Raj” oraz nowo powstałe Centrum Neandertalczyka w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. Zdobyliśmy zbudowany na przełomie XIII i XIV w. królewski zamek w Chęcinach. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się pobyt w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu. Jest to miejsce w którym rozbudza się ciekawość i zachęca się do samodzielnego myślenia, miejsce w którym można samemu eksperymentować z nauką która znamy tylko z książek, zobaczyć jak funkcjonuje nasz organizm. Pieszą wycieczkę odbyliśmy już w Górach Świętokrzyskich gdzie to weszliśmy na ich najwyższy szczyt „ Łysicę” oraz zwiedziliśmy klasztor- muzeum na Świętym Krzyżu.

Czytaj więcej...

narty mini 2019Siedemdziesięciu młodych narciarzy spędziło ferie zimowe pod okiem instruktorów narciarstwa z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mechanik”, który działa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie. Pierwszy turnus obozu odbył się na stoku Chyrowa Ski k. Dukli, a drugi na stoku Kiczera Ski w Puławach Górnych k. Rymanowa.

Dzięki organizowanym od 14 lat przez MUKS „Mechanik” obozom narciarskim dzieci i młodzież z krośnieńskich oraz okolicznych szkół mają możliwość aktywnego spędzenia ferii zimowych. W tym roku wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa z MUKS „Mechanik” doskonalili z dziećmi technikę jazdy na nartach – skręcanie, hamowanie, jazdę z kijkami, jazdę slalomem. Dzieci nauczyły się też wyjeżdżać na stok wyciągiem talerzykowym oraz krzesełkowym, co dla kilku uczestników turnusu w Puławach Górnych było nowością, ale i wielką frajdą. Zajęciom towarzyszyły zabawy na śniegu i wspólna integracja.
Na początku wszystkie dzieci przeszły sprawdzian umiejętności, dzięki któremu organizatorzy zimowiska mogli podzielić je na grupy względem posiadanych umiejętności i zaawansowania. Podczas tygodniowych turnusów młodzi adepci narciarstwa nabyli pod okiem swoich instruktorów nie tylko cenne umiejętności jazdy na nartach, ale też poznali Dekalog Narciarski oraz zasady bezpiecznego poruszania się na stoku.

Czytaj więcej...

oboz 2018 miniXIII szkoleniowy obóz narciarski zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” Krośnie za nami. Doskonałe warunki śniegowe oraz duże zainteresowanie sprawiło, że udało nam się zorganizować szkolenie w dwóch terminach ferii. Miejscem szkolenia narciarskiego był stok narciarski w Chyrowej. W szkoleniu wzięło udział 70 - ro młodych miłośników narciarstwa. Na bardzo dobrze przygotowanym do jazdy stoku mogliśmy w pełni zrealizować zakładane cele szkoleniowe. Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. Nikogo nie zniechęciły żadne trudności na stoku. Ci, co umieją jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wyjeżdżać wyciągiem, jeździć z kijkami. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu. Wszyscy po pięciu dniach pięknie sobie radzili z umiejętnością bezpiecznej jazdy na nartach. Podczas trwającego szkolenia narciarze brali udział w pokazach ratowniczych zorganizowanych przez służby medyczne zabezpieczające stok narciarski. Pokazy te uświadomiły młodym narciarzom potrzebę bezpiecznego korzystania z jazdy na nartach.

Czytaj więcej...

Za nami ferie zimowe oraz kolejny już XII szkoleniowy obóz narciarski zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” Krośnie . Miejscem tegorocznego dwu tygodniowego szkolenia narciarskiego była stacja narciarska Chyrowa-ski. W szkoleniu brały udział dzieci z krośnieńskich szkół oraz okolic Krosna. Zima w tym roku okazała się bardzo łaskawa dla miłośników białego szaleństwa. Pogoda była rewelacyjna, już nie musieliśmy „podróżować” w poszukiwaniach białego puchu jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Mnóstwo śniegu na bardzo dobrze przygotowanym do jazdy stoku pozwoliło w pełni zrealizować zakładane przez organizatora cele szkoleniowe. Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. W okresie trwania szkolenia młodzi adepci narciarstwa pod kontrolą instruktorów poznawali oraz doskonalili jazdę na nartach. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu. Na zakończenie uczestnicy obozu otrzymali jako upominki termoaktywne czapeczki narciarskie.
Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi narciarze bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Uważam, że uczestnicy obozu są zadowoleni z tej formy wypoczynku, świadczy o tym fakt, że co roku wzrasta liczba uczestników naszych zimowych zgrupowań które organizujemy już od jedenastu lat - powiedział główny organizator i kierownik zimowiska Artur Kociuba Za rok znowu będzie zima i zapewnie spotkamy się na kolejnym obozie narciarskim.

Czytaj więcej...

X szkoleniowy obóz narciarski zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” w Krośnie za nami. Doskonałe warunki śniegowe oraz duże zainteresowanie sprawiło, że udało nam się zorganizować szkolenie w dwóch terminach ferii. Miejscem szkolenia narciarskiego był stok narciarski w Chyrowej. W szkoleniu wzięło udział 70 - ro młodych miłośników narciarstwa. Na bardzo dobrze przygotowanym do jazdy stoku mogliśmy w pełni zrealizować zakładane cele szkoleniowe. Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. Nikogo nie zniechęciły żadne trudności na stoku. Ci, co umieją jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wyjeżdżać wyciągiem, jeździć z kijkami. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu.Wszyscy po pięciu dniach doskonale sobie radzili z umiejętnością bezpiecznej jazdy na nartach. Na zakończenie uczestnicy obozu otrzymali jako upominki praktyczne okulary przeciwsłoneczne oraz „kominy” narciarskie od firmy Milka.

Czytaj więcej...

Za nami ferie zimowe oraz kolejny już, IX szkoleniowy obóz narciarski organizowany przez MUKS "Mechanik" działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie. Zima w tym roku nie okazała się zbyt łaskawa dla miłośników białego szaleństwa. Pomimo dużego zainteresowania udało nam się zorganizować szkolenie tylko w drugim tygodniu ferii. Miejscem tygodniowego szkolenia narciarskiego był stok w Chyrowej. W szkoleniu brały udział dzieci z krośnieńskich szkół oraz okolic Krosna. Na bardzo dobrze przygotowanym do jazdy stoku mogliśmy w pełni zrealizować zakładane cele szkoleniowe. Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. W okresie trwania szkolenia młodzi adepci narciarstwa pod kontrolą instruktorów poznawali oraz doskonalili jazdę na nartach technika carvingową. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu. Na zakończenie uczestnicy obozu otrzymali jako upominki praktyczne koszulki narciarskie.
Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi narciarze bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Rodzice wystawili organizatorowi wysoka ocenę za ciekawą formę aktywnego wypoczynku podczas ferii zimowych.

Czytaj więcej...

Kolejny już, VIII szkoleniowy obóz narciarski zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” w Krośnie przechodzi do historii. Tegoroczna szkółka narciarska to: doskonałe warunki narciarskie, ładna pogoda oraz rekordowa ilość uczestników szkolenia Miejscem tegorocznego tygodniowego szkolenia narciarskiego był stok w Chyrowej. W szkoleniu brały udział dzieci i młodzież z krośnieńskich szkół oraz okolic Krosna. Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. W okresie trwania szkolenia młodzi adepci narciarstwa pod kontrolą instruktorów poznawali oraz doskonalili technikę jazdy na nartach. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu. Na zakończenie uczestnicy obozu otrzymali jako upominki praktyczne chusty narciarskie oraz słodycze.

Czytaj więcej...

Za nami ferie zimowe oraz kolejny szkoleniowy obóz narciarski zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” Krośnie. Zima w tym roku okazała się bardzo łaskawa dla miłośników białego szaleństwa. Piękna słoneczna bardzo mroźna zimowa pogoda towarzyszyła uczestnikom tegorocznego obozu narciarskiego Miejscem tegorocznego tygodniowego szkolenia narciarskiego był stok w Chyrowej. W szkoleniu brały udział dzieci z krośnieńskich szkół oraz okolic Krosna. Mnóstwo śniegu na bardzo dobrze przygotowanym do jazdy stoku pozwoliło w pełni zrealizować zakładane przez organizatora cele szkoleniowe.Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. W okresie trwania szkolenia młodzi adepci narciarstwa pod kontrolą instruktorów poznawali oraz doskonalili jazdę na nartach technika carvingową. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu. Na zakończenie uczestnicy obozu otrzymali jako upominki praktyczne plecaki narciarskie.Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi narciarze bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach.

Czytaj więcej...

11 marca 2011 roku młodzi narciarze z Mechanika wzięłi udział w akcji "Bezpieczny stok", która zorganizowana została w stacji narciarskiej Chyrowa-Ski.Projekt przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polskimi Stacjami Narciarskimi i Turystycznymi ma na celu przede wszystkim edukować narciarzy i pokazywać im jak ważne jest bezpieczeństwo na stoku. Akcja jest prowadzona przy udziale Polskiej Organizacji Turystycznej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Organizatorzy akcji przygotowali wiele atrakcji dla uczestników imprezy. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat przygotowania się do sezonu narciarskiego, bezpiecznego zachowania się na stoku oraz uczestniczyli w pokazie ratownictwa gó;rskiego.Na zakończenie młodzież wzięła udział w quizie "Bezpiecznie na stoku". Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali markowe kaski narciarskie.
MUKS Mechanik był współorganizatorem wyjazdu.

Czytaj więcej...

Niestabilne warunki śniegowe panujące niemal w całej Polsce, trzymały nas w napięciu niemal do końca pierwszego tygodnia ferii zimowych. Na szczęście przyszedł mróz, śnieg poprószył a armatki zrobiły swoje i mogliśmy rozpocząć zajęcia na VI dojeżdżającym obozie narciarskim organizowanym przez nasz klub. Chyrowa przywitała nas pięknie naśnieżonym stokiem narciarskim i temperaturą poniżej zera. Szybko przystąpiliśmy do realizowania programu obozu. Uczestnicy po zweryfikowaniu poziomu umiejętności narciarskich zostali przydzieleni do odpowiednich grup zaawansowania. Szkolenie które prowadzili doświadczeni instruktorzy obejmowało zarówno naukę podstaw techniki narciarskiej, jak również rozwijanie i doskonalenie wcześniej poznanych i opanowanych elementów sztuki narciarskiej. Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali jako upominki odzież termoaktywną. Niewątpliwym sukcesem organizacyjnym obozu narciarskiego jest to, że z roku na rok przybywa chętnych. Sprawdzona kadra, wyśmienita atmosfera powoduje, że z nami nie można się nudzić na nartach.

Czytaj więcej...

Za nami ferie zimowe oraz kolejny szkoleniowy obóz narciarski zorganizowany przez nasz klub. Miejscem tegorocznego tygodniowego szkolenia narciarskiego był stok w Chyrowej. W szkoleniu brały udział dzieci z krośnieńskich szkół oraz okolic Krosna. Zima w tym roku okazała się bardzo łaskawa dla miłosników białego szaleństwa. Pogoda była rewelacyjna, już nie musieliśmy podróżować w poszukiwaniach białego puchu jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Mnóstwo śniegu na bardzo dobrze przygotowanym do jazdy stoku pozwoliło w pełni zrealizować zakładane przez organizatora cele szkoleniowe. Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. W okresie trwania szkolenia młodzi adepci narciarstwa pod kontrolą instruktorów poznawali oraz doskonalili jazdę na nartach technika carvingową. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu. Na zakończenie uczestnicy obozu otrzymali jako upominki termoaktywne golfy narciarskie. Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi narciarze bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Rodzice wystawili organizatorowi wysoka ocenę za ciekawą formę aktywnego wypoczynku podczas ferii zimowych. Za rok znowu będzie zima i zapewne spotkamy się na kolejnym obozie narciarskim. Pomagali i uczyli na stoku : Mariola Matras - Kociuba, Artur Rygiel, Paweł Nycz, Tomasz Nowakowski, Piotr Lorens, Artur Kociuba.

Czytaj więcej...

Podczas zimowej przerwy w zajęciach dydaktycznych MUKS "Mechanik" Krosno zorganizował po raz piaty szkoleniowy dojeżdżający obóz narciarski dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Krosna i okolic. Miejscemtegorocznego obozu był stok narciarski w Karlikowie. Przepiękne krajobrazy, półdzika przyroda z dala od cywilizacyjnego zgiełku pozwoliła przeżyć niezapomniane chwile jej uczestnikom. Uczestnicy obozu podnosili swoje umiejętności narciarskie w pięciu grupach szkoleniowych. Zaangażowanie i pełny profesjonalizm kadry instruktorskiej w prowadzonych zajęciach sprawiły że, młodzi adepci narciarstwa bardzo chętnie i aktywnie w nich uczestniczyli. Nowością tegorocznego obozu była grupa szkoleniowa dla rodziców.
Dzięki pełnemu zaangażowaniu rodziców w zajęcia efekty widoczne były już po pierwszych lekcjach na stoku. Miła, rodzinna atmosfera bardzo pozytywnie wpłynęła na przebieg obozu.
Obóz finansowo wsparła Gmina Krosno.

Czytaj więcej...

Podczas ferii zimowych Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Mechanik" zorganizował IV dojeżdżający szkoleniowy obóz narciarski. W szkoleniu brało udział 35 dzieci z krośnieńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz okolic Krosna. Pomimo trudnych warunków śniegowych udało się przeprowadzić szkolenie na stokach w Gogołowie i Puławach. Uczestnicy zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. W okresie trwania szkolenia uczestnicy obozu pod kontrolą instruktorów narciarstwa poznawali oraz doskonalili jazdę na nartach technika carvingową. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu oraz pieczenie kiełbasy na grillu. Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi adepci narciarstwa bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Rodzice uczestników obozu wystawili organizatorowi wysoką ocenę za ciekawą formę aktywnego wypoczynku podczas ferii zimowych.
Za szkolenie narciarskie podczas trwania obozu odpowiedzialni byli:
Artur Kociuba, Maria Kociuba, Tomasz Nowakowski, Paweł Nycz, Artur Rygiel.
Obóz finansowo wsparła Gmina Krosno. Sponsorem plastronów klubowych jest Zakład Robót Górniczych w Krośnie.

Czytaj więcej...

To już II obóz narciarski dla dzieci i młodzieży z Krosna i okolic zorganizowany przez MUKS "Mechanik". W szkoleniu brało udział 34 dzieci z krośnieńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz okolic Krosna. Pomimo trudnych warunków śniegowych udało się przeprowadzić szkolenie na stokach w Karlikowie i Puławach. Uczestnicy zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. W okresie trwania szkolenia uczestnicy obozu pod kontrolą instruktorów narciarstwa poznawali oraz doskonalili jazdę na nartach technika carvingową. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu oraz pieczenie kiełbasy na grillu.Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi adepci narciarstwa bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Rodzice uczestników obozu wystawili organizatorowi wysoka ocenę za ciekawą formę aktywnego wypoczynku podczas ferii zimowych.Za szkolenie narciarskie podczas trwania obozu odpowiedzialni byli: Artur Kociuba, Maria Kociuba, Tomasz Nowakowski, Marek Spychalski, Artur Rygiel.
Obóz finansowo wsparła Gmina Krosno. Sponsorem plastronów klubowych jest Zakład Robót Górniczych w Krośnie.

Czytaj więcej...

   
  26.01.2020 Ferienhaus Ostsee

Przyjaciele

logo 2018