foto1
Obozy narciarskie
foto1
Integracyjne Rajdy Mechanika
foto1
Wyprawy w góry
foto1
Piesze Rajdy Mechanika
foto1
Rowerowe Rajdy Mechanika
+48 13 43 215 61
muksmechanik@interia.pl

011Za nami ferie zimowe 2022 oraz kolejny już XVI szkoleniowy obóz narciarski zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” działający przy Zespole Szkół Mechanicznych im.Stanisława Staszica w Krośnie. Miejscem tegorocznego dwu tygodniowego szkolenia narciarskiego były stacje narciarskie Chyrowa-ski oraz Kiczera-ski. W szkoleniu brały udział dzieci z krośnieńskich szkół oraz okolic Krosna. Zima w tym roku okazała się bardzo łaskawa dla miłośników białego szaleństwa. Pogoda była rewelacyjna, już nie musieliśmy „podróżować” w poszukiwaniach białego puchu jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Mnóstwo śniegu na bardzo dobrze przygotowanych do jazdy stokach pozwoliło w pełni zrealizować zakładane przez organizatora cele szkoleniowe. Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. W okresie trwania szkolenia młodzi adepci narciarstwa pod kontrolą instruktorów poznawali oraz doskonalili jazdę na nartach. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu.

Uczestników obozu odwiedzili policyjni profilaktycy którzy spotkali się z miłośnikami białego szaleństwa na terenie stacji narciarskiej w Chyrowej. Funkcjonariusze przypominali zasady bezpiecznego korzystania ze stoku, mówili o obowiązku używania kasków ochronnych oraz konieczności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach na stoku. Ponadto mundurowi zorganizowali dla najmłodszych konkurs plastyczny, którego celem było zobrazowanie przez małych sportowców zasad dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Uczestnicy konkursu otrzymali odblaskowe gadżety oraz drobne upominki. Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi narciarze bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach.
Uważam, że uczestnicy obozu są zadowoleni z tej formy wypoczynku, świadczy o tym fakt, że co roku wzrasta liczba uczestników naszych zimowych zgrupowań które organizujemy już od piętnastu lat - powiedział główny organizator i kierownik szkolenia narciarskiego Artur Kociuba.
Za rok znowu będzie zima i zapewne spotkamy się na kolejnym obozie narciarski.

Obóz finansowo wsparła Gmina Krosno oraz Krośnieński Holding Komunalny którym to bardzo serdecznie dziękujemy na okazaną pomoc.
Pomagali i uczyli na stoku : Mariola Matras – Kociuba, Natalia Staroń, Patrycja Dudzińska, Mateusz Cieśla, Grzegorz Podkul, Artur Rygiel, Tomasz Nowakowski, Artur Kociuba, Grzegorz Wilusz.
Zapraszamy do galerii zdjęć

   
  29.05.2024 Ferienhaus Ostsee

Przyjaciele

logo 2018

 

logo exalo

 

LOGO POZIOM 1024x346