foto1
Obozy narciarskie
foto1
Integracyjne Rajdy Mechanika
foto1
Wyprawy w góry
foto1
Piesze Rajdy Mechanika
foto1
Rowerowe Rajdy Mechanika
+48 13 43 215 61
muksmechanik@interia.pl

narty mini 2019Siedemdziesięciu młodych narciarzy spędziło ferie zimowe pod okiem instruktorów narciarstwa z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mechanik”, który działa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie. Pierwszy turnus obozu odbył się na stoku Chyrowa Ski k. Dukli, a drugi na stoku Kiczera Ski w Puławach Górnych k. Rymanowa.

Dzięki organizowanym od 14 lat przez MUKS „Mechanik” obozom narciarskim dzieci i młodzież z krośnieńskich oraz okolicznych szkół mają możliwość aktywnego spędzenia ferii zimowych. W tym roku wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa z MUKS „Mechanik” doskonalili z dziećmi technikę jazdy na nartach – skręcanie, hamowanie, jazdę z kijkami, jazdę slalomem. Dzieci nauczyły się też wyjeżdżać na stok wyciągiem talerzykowym oraz krzesełkowym, co dla kilku uczestników turnusu w Puławach Górnych było nowością, ale i wielką frajdą. Zajęciom towarzyszyły zabawy na śniegu i wspólna integracja.
Na początku wszystkie dzieci przeszły sprawdzian umiejętności, dzięki któremu organizatorzy zimowiska mogli podzielić je na grupy względem posiadanych umiejętności i zaawansowania. Podczas tygodniowych turnusów młodzi adepci narciarstwa nabyli pod okiem swoich instruktorów nie tylko cenne umiejętności jazdy na nartach, ale też poznali Dekalog Narciarski oraz zasady bezpiecznego poruszania się na stoku.

Podczas obydwu turnusów – w Chyrowej i Puławach Górnych – młodzi narciarze wzięli również udział w pokazach ratowniczych, zorganizowanych przez służby medyczne zabezpieczające stoki i wysłuchali prelekcji ratownika GOPR. Odbyli też pogadanki edukacyjne z przedstawicielami policji i Lasów Państwowych, którzy w ramach akcji „Bezpieczne ferie” przeprowadzili wśród dzieci konkurs rysunkowy z atrakcyjnymi nagrodami, którymi były m.in. kaski narciarskie.
Zarówno organizatorzy zimowiska, jak i uczestnicy są zadowoleni, że mimo niesprzyjającej aury odbyły się obydwa turnusy. Na zakończenie szkolenia wszystkie dzieci otrzymały od swoich instruktorów nagrody w postaci czapek.
Za szkolenie odpowiadali: Olga Bielecka - Zoła, Mateusz Cieśla, Grzegorz Podkul, Artur Rygiel, Paweł Nycz, Tomasz Nowakowski, Artur Kociuba.
Nad sprawnym przebiegiem obozu czuwała Mariola Matras-Kociuba.

Obóz został dofinansowany przez Miasto Krosno.

Poniżej prezentujemy galerię wybranych zdjęć oraz linki do wszystkich zdjęć  - do pobrania.

Zdjęcia - Chyrowa - pobierz

Zdjęcia - Puławy - pobierz

 

 

   
  24.04.2024 Ferienhaus Ostsee

Przyjaciele

logo 2018

 

logo exalo

 

LOGO POZIOM 1024x346